Jste li muž

Pokud jste návštěvníkem posilovny nebo chcete s tréninkem právě začít, určitě máte zájem o zvýšení vaší fyzické síly a zvětšení svalové hmoty. Předpokladem získání svalnaté postavy je trpělivost a respektování vlastních fyzických dispozic. Je důležité sestavit si komplexní tréninkový plán založený na intenzivním silovém tréninku, doplněném o aerobní aktivity, strečink i kvalitní stravu.

To vše by vám mělo zaručit dosažení mužské atletické postavy!

Jste li žena

Pokud jste žena navštěvující fitness centra pravidelně nebo se do něj právě chystáte je určitě vaším požadavkem úprava hmotnosti a tvarování postavy. V takovém případě se většinou ženy zaměřují na oblasti břicha, stehen a hýždí, ovšem i přesto nesmí zapomínat na ostatní partie jako jsou paže, záda a ramena, i když se vám tyto partie nemusí jevit až tak zajímavé. Je tedy nutné stanovit si adekvátní cvičební program. Váš trénink by měl být sestaven z posilování, stračinku a aerobních cvičení (jízda na rotopedu, běh na běžícím páse či chůze na stepperu).

Posilováním, tedy silovým tréninkem dosáhnete pevného těla, zatímco strečink povede ke zlepšení pružnosti vašich svalů a k jejich regeneraci. Aerobním tréninkem byste měla docílit snížení množství tělesného tuku a zlepšení kondice. 
Nemusíte mít obavu z nadměrného zvýšení svalové hmoty, ale naopak se můžete těšit na pevnou a štíhlou postavu!

Pokud jste ženou po porodu nemusíte se cvičení obávat ani vy. Nezapomínejte, že je nutné protahovat svaly zkrácené a lehce posilovat svaly oslabené.

Jste li osoba s nadváhou

Trpíte-li nadváhou, mělo by být cvičení nebo posilování zahrnuto ve vašem programu na úbytek váhy, jelikož zvýšená fyzická aktivita vám může pomoci s úbytkem hmotnosti a snížením tělesného tuku, neboť cvičení ve spojení s nízkokalorickou stravou zvyšuje rychlost vašeho metabolismu. Rozsah cvičení potřebného ke snížení vašeho tělesného tuku je spojen s jeho trváním, intenzitou a četností. Jste-li tedy osoba trpící zvýšenou nadváhou, měl by být váš trénink převážně aerobního charakteru.

Pravidelné cvičení povede nejen ke zlepšení vaší fyzické stránky, ale může také vést ke zvýšení sebekontroly, snížení stresu a zlepšení vašeho vzhledu i psychického stavu!

Poprvé v posilce

Pokud jdete poprvé do posilovny a nevíte co na sebe, sledujte především účelnost vašeho oděvu. Pro posilování lze doporučit volné, dostatečně teplé oblečení (např. dlouhé kalhoty a mikinu). Volné oblečení by vám však nemělo bránit ve vykonávání cvičebních pohybů a měli byste se v něm cítit pohodlně. Samozřejmě také nesmíte zapomenout na obuv, která by měla mít především pevnou protiskluzovou podrážku, která vám zaručí bezpečnou oporu chodidel, potřebnou u většiny cviků. Nedílnou součástí vybavení do fitcentra je také ručník, který vám poslouží jako podložka při cvicích na lavičkách.

Pokud máte nějaké cennosti (mobil, peněženka atd.) můžete si je nechat u obsluhy na fitbaru a nemusíte mít obavy o jejich zcizení.

Při příchodu do posilovny můžete požádat obsluhu o informace, rady či o provedení posilovnou. Pokud si nebudete něčím jisti nebo budete potřebovat nějaké informace, neobávejte se obsluhy zeptat!

Pokud nevíte, jak by měl váš trénink vypadat, můžete inspiraci najít na této stránce vpravo v odstavci Stavba tréninku; či u personálu v posilovně.